Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2023 Acura MDX A-Spec 4dr SH-AWD
| Market Price: | $53,298 |
| Discount: | $3,894 |
| Megalot Price : | $49,404 |
Mileage:82,134 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TU0259 |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
2023 BMW X1 xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Vehicle
Navigation/Moonroof/Heated Front Seats
| Market Price: | $39,697 |
| Discount: | $4,500 |
| Megalot Price : | $35,197 |
Listed price does not include GST
Mileage:57,829 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | W9047 |
| City: | Calgary |
Used 2023 BMW X1 xDrive28i SUV in White with Black interior for sale in Calgary at Village Honda!
Powered by a 2.0L 4 cylinder engine paired to an Automatic transmission and AWD powertrain This Vehicle seats 5
Experience refined performanc
.....Read MoreLire la suite2023 BMW X3 xDrive30i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Vehicle
| Market Price: | $47,071 |
| Discount: | $2,081 |
| Megalot Price : | $44,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:49,834 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | B20904A |
| City: | Calgary |
2023 Cadillac XT4 Sport 4dr All-Wheel Drive
| Market Price: | $45,813 |
| Discount: | $4,016 |
| Megalot Price : | $41,797 |
Mileage:26,535 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TU0235A |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
2023 Chrysler Grand Caravan SXT Front-Wheel Drive Passenger Van
| Market Price: | $32,888 |
| Discount: | $2,889 |
| Megalot Price : | $29,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:76,958 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | B69425 |
| City: | Calgary |
2023 Dodge Durango R/T 4dr All-Wheel Drive
| Market Price: | $58,832 |
| Discount: | $3,842 |
| Megalot Price : | $54,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:23,359 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.7L 8Cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26J068A |
| City: | Calgary |
Powered by a hemi engine paired to an 8 Speed Automatic, 4 Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 7.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, R.....Read MoreLire la suite
2023 Ford Bronco Heritage Edition 2dr 4x4
| Market Price: | $64,776 |
| Discount: | $5,888 |
| Megalot Price : | $58,888 |
Listed price does not include GST
Mileage:57,167 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-557A |
| City: | Calgary |
Bold, and built to conquer any terrain, this 2023 Bronco Heritage Edition combines classic design with modern off road capability, featuring a manual transmission for a true driver experience and rugged 4x4 performance ready for any adventure.
Advantage Ford is proud t.....Read MoreLire la suite2023 Ford Bronco Raptor 4dr 4x4
| Market Price: | $86,997 |
| Discount: | $3,109 |
| Megalot Price : | $83,888 |
Listed price does not include GST
Mileage:64,162 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 7143 |
| City: | Calgary |
This 2023 Ford Bronco Raptor is engineered for serious off-road performance while remaining refined enough for everyday driving. Powered by the high-output 3.0L EcoBoost V6, it delivers impressive power, quick response, and exceptional control both on and off the pavement
.....Read MoreLire la suite| Market Price: | $58,758 |
| Discount: | $1,975 |
| Megalot Price : | $56,783 |
Listed price does not include GST
Mileage:47,405 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | ST-635A |
| City: | Calgary |
Book a test drive and come into South Centre Volkswagen today, or call us at (403)255-6681 to speak with one of our Sales Consultants.
Â
Follow our social media channels for Volkswagen news, dealership promotions, and vehicle highlights! Facebook & Instagr
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...










