Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2022 Acura TLX Type S 4dr SH-AWD Sedan
| Megalot Price : | $46,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:106,000 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | B20778 |
| City: | Calgary |
Powered by a 3.0L 24 Valve V6 Direct Injection Turbo engine paired to a 10-speed automatic transmission and AWD Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come wi.....Read MoreLire la suite
2022 BMW X5 xDrive40i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Vehicle
| Megalot Price : | $47,316 |
Mileage:67,981 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TU0235 |
| City: | Calgary |
2022 BMW X5 PHEV xDrive45e 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Vehicle
| Megalot Price : | $54,797 |
Listed price does not include GST
Mileage:87,010 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | KU0472A |
| City: | Okotoks |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TU0250 |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
No Accidents | Local Alberta SUV | Z71 Off-Road Package
| Market Price: | $65,995 |
| Megalot Price : | $61,995 |
Listed price does not include GST
Mileage:114,472 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T-895A |
| City: | Okotoks |
This Oxford White 2022 Chevrolet Tahoe Z71 has arrived at our dealership showing 114,472 km on the odometer. As a premier full-size SUV, this Tahoe offers the perfect blend of rugged off-road ca
.....Read MoreLire la suite| Megalot Price : | $74,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:1,454 km
| Body Style: | Coupe |
| Engine: | 6.4L 8cyl |
| Exterior Colour: | Purple |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | 26J040AA |
| City: | Calgary |
Powered by a 6.4L engine paired to a 6-speed transmission and REAR Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 2.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Reco.....Read MoreLire la suite
| Megalot Price : | $77,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:9,726 km
| Body Style: | Coupe |
| Engine: | 6.4L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | B20883 |
| City: | Calgary |
2022 Dodge Durango R/T 4dr All-Wheel Drive
| Megalot Price : | $44,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:79,564 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.7L 8Cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26T190A |
| City: | Calgary |
Powered by a 5.7L engine paired to an 8-speed transmission and ALL Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 6.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Reconditi.....Read MoreLire la suite
2022 Ford Bronco Sport Big Bend 4dr 4x4
| Market Price: | $29,997 |
| Megalot Price : | $27,888 |
Listed price does not include GST
Mileage:43,149 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | SA-1838A |
| City: | Calgary |
This 2022 Bronco Sport is a practical SUV with real capability. The 1.5L EcoBoost and 8-speed automatic deliver efficient power, while 4×4 and trailer sway control handle bad weather and light towing. Heated seats, wireless charging, WiFi, backup camera, and lane assist k
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...










