Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2014 BMW 535i xDrive i 4dr All-wheel Drive Sedan
KEYLESS ENTRY | HEATED STEERING WHEEL & FRONT SEATS | BLUETOOTH | POWERED MOONROOF
| Market Price: | $23,999 |
| Megalot Price : | $19,490 |
Listed price does not include GST
Mileage:129,121 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | RE68377 |
| City: | Calgary |
- Heated Powered Door Mirrors
- Power Moonroof
- Keyless Entry
- Heated Steering Wheel
- Leather Upholstery
- Heated Front Seats
- Front Dual Zone A/C
- Steering Wheel Mounted A/C Controls
- Steering Wheel Mounted Audio C
2014 Fiat 500 Abarth 2dr Hatchback
TURBO POWER | MANUAL | LOW KM | GREAT PRICE
| Market Price: | $10,250 |
| Megalot Price : | $7,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:88,135 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 1.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | R62290 |
| City: | Calgary |
Turbocharged 1.4L Engine
5-Speed Manual Transmission
Sport-Tuned Suspension
Performance Exhaust Sound
Premium Sound System
Bluetooth Connectivity
Sporty Interior & Steeri
2014 Ford Edge SEL 4dr Front-Wheel Drive
| Megalot Price : | $13,995 |
Listed price does not include GST
Mileage:123,010 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | TK-138A |
| City: | Okotoks |
Distinctive styling and impressive technology blend seamlessly in our One Owner 2014 Ford Edge SEL that's dressed up in Ruby Red. Motivated by a TurboCharged 2.0 Litre EcoBoost 4 Cylinder generating 240hp paired with a 6 Speed Automatic transmission. Our Front Wheel D
.....Read MoreLire la suite2014 Ford Explorer XLT 4dr 4x4
| Megalot Price : | $12,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:188,700 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A20870 |
| City: | Calgary |
2014 Ford Focus SE 4dr Hatchback
Great Fuel Efficiency! | Perfect Daily Driver
| Market Price: | $10,999 |
| Megalot Price : | $8,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:136,819 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 67867 |
| City: | Calgary |
- 5.5 L / 100 KM Highway Fuel Efficiency
- AM/FM Radio
- Air Conditioning
- Intelligent My Key System
- Traction Control
2014 Ford Fusion SE 4dr All-Wheel Drive Sedan
| Market Price: | $15,999 |
| Megalot Price : | $7,799 |
Listed price does not include GST
Mileage:228,720 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R67828 |
| City: | Calgary |
2014 Hyundai Santa Fe Sport 2.0T Limited (A6) 4dr All-Wheel Drive
Sunroof / Navigation System / Heated Front and Rear Seats Listed price does not include GST Mileage:172,934 km
Megalot Price : $14,697
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | SR0647A |
| City: | Calgary |
2.....Read MoreLire la suite
2014 Jeep Grand Cherokee Laredo 4dr 4x4
4X4 | V6 POWER | TOUGH & RELIABLE | GREAT VALUE
| Market Price: | $17,888 |
| Megalot Price : | $15,499 |
Listed price does not include GST
Mileage:159,118 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Green |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | RE69359 |
| City: | Calgary |
Keyless Entry & Push Start
Dual-Zone Climate Control
Bluetooth Connectivity
4x4 Capability
Strong 3.6L V6 Engine
Smooth 8-Speed Automatic
Heated Mirrors for Winter Drivin
2014 Jeep Wrangler Unlimited Sahara 4dr 4x4
| Market Price: | $26,667 |
| Megalot Price : | $24,888 |
Listed price does not include GST
Mileage:107,930 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | TA-706A |
| City: | Calgary |
Built tough and capable, this Jeep Wrangler Unlimited Sahara is the real deal. The proven 3.6L V6 and true 4×4 are made for dirt roads, snow-covered trails, and backcountry weekends. Four doors add usefulness without softening the edge, while running boards and alloy whee
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...










