Used Kia for Sale in Calgary
2023 Kia Sportage X-Line 4dr All-Wheel Drive
Heated Front Seats/Apple CarPlay/Android Auto
| Market Price: | $33,697 |
| Megalot Price : | $29,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:60,837 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | SR0550A |
| City: | Calgary |
Used 2023 Kia Sportage X-Line SUV in Grey with Black interior for sale in Calgary at Village Honda!
Powered by a 2.5L 4 cylinder engine paired to an Automatic transmission and AWD powertrain This Vehicle seats 5
It features:
| Megalot Price : | $24,898 |
Listed price does not include GST
Mileage:125,500 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | ST-198A |
| City: | Calgary |
Book a test drive and come into South Centre Volkswagen today, or call us at (403)255-6681 to speak with one of our Sales Consultants.
Â
Follow our social media channels for Volkswagen news, dealership promotions, and vehicle highlights! Facebook & Instagr
.....Read MoreLire la suite| Megalot Price : | $19,653 |
Listed price does not include GST
Mileage:133,512 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | SU7747A |
| City: | Calgary |
Book a test drive and come into South Centre Volkswagen today, or call us at (403)255-6681 to speak with one of our Sales Consultants.
Â
Follow our social media channels for Volkswagen news, dealership promotions, and vehicle highlights! Facebook & Instagr
.....Read MoreLire la suite| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TU0270 |
| City: | Calgary |
Our 2020 Kia Sportage EX AWD is an energetic adventure machine that makes a bold impression in Mineral Silver! Powered by a 2.4 Litre 4 Cylinder generating 181hp for a 6 Speed Sportmatic Automatic transmission that helps you take charge of your travels. This All Wheel Dri
.....Read MoreLire la suite2019 Kia Sorento 3.3L LX V6 Premium 7-Seater 4dr All-Wheel Drive
REAR VIEW CAMERA | HEATED FRONT SEATS | PREMIUM CLOTH | KEYLESS ENTRY
| Market Price: | $11,999 |
| Megalot Price : | $8,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:282,444 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | RE68299 |
| City: | Calgary |
- Heated Power Door Mirrors
- Heated Steering Wheel
- Heated Front Seats
- Front Dual Zone A/C
- Keyless Entry
- Bluetooth
- Rearview Camera
- Traction Control
- Speed Control
- Premium Cloth
2019 Kia Sorento 2.4L LX 4dr Front-Wheel Drive
SPACIOUS SUV | HEATED FEATURES | BACKUP CAM | COMFORTABLE RIDE
| Market Price: | $17,899 |
| Megalot Price : | $16,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:154,359 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | RE69280 |
| City: | Calgary |
Efficient 2.4L 4-Cylinder Engine
Smooth Automatic Transmission
Heated Front Seats & Heated Steering Wheel
Back-Up Camera for Easy Parking
Bluetooth & Smart Device Integration
Spacio
2016 Kia Sportage SX (A6) 4dr All-Wheel Drive
| Market Price: | $16,999 |
| Megalot Price : | $15,399 |
Listed price does not include GST
Mileage:171,516 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R69272 |
| City: | Calgary |
| Megalot Price : | $12,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:103,535 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Orange |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | A20857 |
| City: | Calgary |
Powered by a 2.4L 16-valve I4 engine paired to a 6 Speed Automatic. All Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Reconditio.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...








