Used Honda Civic for Sale in Calgary
2026 Honda Civic Sport 4dr Sedan
SAVE ON THIS DEMO UNIT!
| Megalot Price : | $38,375 |
Listed price does not include GST
Mileage:907 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | CR0405 |
| City: | Calgary |
| Market Price: | $35,813 |
| Discount: | $5,016 |
| Megalot Price : | $30,797 |
Mileage:42,655 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | TU0273 |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
| Market Price: | $30,813 |
| Discount: | $4,016 |
| Megalot Price : | $26,797 |
Mileage:53,764 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | TU0277 |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
2022 Honda Civic Touring 4dr Sedan
Remote Start / Sunroof / Navigation System
| Market Price: | $29,697 |
| Discount: | $1,000 |
| Megalot Price : | $28,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:73,539 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | A9124 |
| City: | Calgary |
1.5L 4 Cylinder.....Read MoreLire la suite
2021 Honda Civic Touring 4dr Sedan
Remote Start / Sunroof / Navigation System
| Market Price: | $24,697 |
| Discount: | $2,000 |
| Megalot Price : | $22,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:164,472 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | CR0655A |
| City: | Calgary |
1.5L 4 Cylinder.....Read MoreLire la suite
2021 Honda Civic Touring 4dr Sedan
Remote Start / Sunroof / Navigation System
| Market Price: | $27,697 |
| Discount: | $700 |
| Megalot Price : | $26,997 |
Listed price does not include GST
Mileage:99,151 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | SR0687A |
| City: | Calgary |
1.5L 4 Cylinder.....Read MoreLire la suite
2021 Honda Civic Touring 4dr Sedan
Remote Start / Sunroof / Navigation System
| Megalot Price : | $28,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:44,732 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | CR0834A |
| City: | Calgary |
1.5L 4 Cylinder.....Read MoreLire la suite
2019 Honda Civic EX (CVT) 4dr Sedan
Remote Start / Sunroof / Heated Front Seats
| Market Price: | $21,697 |
| Discount: | $1,500 |
| Megalot Price : | $20,197 |
Listed price does not include GST
Mileage:130,303 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | B9090 |
| City: | Calgary |
2.0L 4 Cylinder | 15.....Read MoreLire la suite
2018 Honda Civic Si (M6) 2dr Coupe
| Megalot Price : | $17,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:204,132 km
| Body Style: | Coupe |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | A20987 |
| City: | Calgary |
Powered by a 1.5L I-4 Turbocharged engine paired to a manual transmission. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Reconditioning records, a.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










