Used Chevrolet for Sale in Calgary
2024 Chevrolet TrailBlazer RS 4dr All-Wheel Drive
| Megalot Price : | $34,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:47,592 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26T174A |
| City: | Calgary |
Powered by a 1.3L engine paired to a 9-speed auto transmission and All Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC inspection, Recond.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Equinox RS All-Wheel Drive
| Market Price: | $30,667 |
| Megalot Price : | $28,888 |
Listed price does not include GST
Mileage:72,702 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 7102 |
| City: | Calgary |
Sporty and modern, this 2023 Chevrolet Equinox RS AWD delivers a smooth ride with confident all wheel drive. With heated seats, remote start, smart device integration, and advanced safety features, it’s built for comfortable everyday driving.
Advantage Ford is proud to.....Read MoreLire la suite| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | TT-284B |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TU0250 |
| City: | Calgary |
.....Read MoreLire la suite
No Accidents | Local Alberta SUV | Z71 Off-Road Package
| Market Price: | $65,995 |
| Megalot Price : | $61,995 |
Listed price does not include GST
Mileage:114,472 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T-895A |
| City: | Okotoks |
This Oxford White 2022 Chevrolet Tahoe Z71 has arrived at our dealership showing 114,472 km on the odometer. As a premier full-size SUV, this Tahoe offers the perfect blend of rugged off-road ca
.....Read MoreLire la suite2020 Chevrolet Equinox LS w/1LS Front-Wheel Drive
5-Star Safety Features | 4G LTE Hotspot | Heated Seats
| Market Price: | $16,999 |
| Megalot Price : | $14,990 |
Listed price does not include GST
Mileage:237,743 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | R68602 |
| City: | Calgary |
- Chevrolet Infotainment 3 System: Apple Carplay, Android Auto, Bluetooth & More!
- Multi-Level Heated Seats
- Chevy Safety Assist: Automatic Emergency Breaking, Forward Collision Alert, Lane Keep Assist, & More!
- 1,500 lbs Towing Capacity.....Read MoreLire la suite
2020 Chevrolet Equinox LT w/2LT All-Wheel Drive
| Market Price: | $24,776 |
| Megalot Price : | $22,888 |
Listed price does not include GST
Mileage:80,943 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 7126A |
| City: | Calgary |
This 2020 Chevrolet Equinox LT AWD is a straightforward, well equipped SUV with strong 2.0L turbo power and confident all wheel drive. Heated seats, remote start, backup camera, and smart device integration make it practical, comfortable, and easy to live with.
Advanta.....Read MoreLire la suite2016 Chevrolet Traverse LS All-Wheel Drive
Back-up Camera / XM Radio / CD Player
| Megalot Price : | $14,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:182,934 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | TR0693A |
| City: | Calgary |
3.6L 6 Cylinder.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...









