Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Calgary
2017 BMW X3 xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Vehicle
| Megalot Price : | $14,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:182,910 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | A20584 |
| City: | Calgary |
Powered by a 2.0L TWIN TURBO 4 CYLINDER engine paired to an 8 SPEED AUTOMATIC and ALL Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 5.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC ins.....Read MoreLire la suite
2017 Buick Enclave Premium All-Wheel Drive
Remote Start / Sunroof / Navigation System
| Megalot Price : | $23,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:131,591 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | B9097 |
| City: | Calgary |
3.6L 6 Cylinder.....Read MoreLire la suite
2017 Chrysler Pacifica Touring-L Plus Passenger Van
| Megalot Price : | $23,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:132,924 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | A20653 |
| City: | Calgary |
Powered by a 3.6L PENTASTAR V6 engine paired to a 9-SPEED AUTOMATIC and All Wheel Drive powertrain. This Vehicle seats 7.
You can expect all of our Pre-Owned vehicles to come with a complete AMVIC i.....Read MoreLire la suite
2017 Chrysler Pacifica Touring-L Passenger Van
Remote Start / Heated Front Seats / One Owner
| Market Price: | $16,697 |
| Megalot Price : | $15,697 |
Listed price does not include GST
Mileage:207,952 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Burgundy |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | B9052A |
| City: | Calgary |
3.6L .....Read MoreLire la suite
2017 Dodge Durango GT 4dr All-Wheel Drive
AWD | HEATED SEATS | REMOTE START | SUNROOF
| Market Price: | $21,372 |
| Megalot Price : | $18,799 |
Listed price does not include GST
Mileage:199,376 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | R69273 |
| City: | Calgary |
All Wheel Drive
Keyless Entry
Third Row Seating
Leather Seats
Heated Front Seats
Heated Rear Seats
Remote Engine Start
2017 Ford Edge Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Megalot Price : | $19,797 |
Listed price does not include GST
Mileage:124,044 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | KT-126A |
| City: | Okotoks |
2017 Ford Explorer Platinum 4dr 4x4
2017 Ford Explorer | Local Alberta SUV | White
| Market Price: | $23,995 |
| Megalot Price : | $22,295 |
Listed price does not include GST
Mileage:145,209 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | S-2055A |
| City: | Okotoks |
This White 2017 Ford Explorer has arrived at our dealership showing 146,000 km on the odometer. As a versatile and spacious SUV, this Explorer is a fantastic option for Alberta families or anyone needing extra room and capability for our local roads and w
.....Read MoreLire la suite2017 Ford F-150 XLT 4x4 SuperCrew Cab Styleside 5.5 ft. box
4X4 | SUPERCREW | BLUETOOTH | TOWING
| Market Price: | $29,364 |
| Megalot Price : | $25,999 |
Listed price does not include GST
Mileage:169,632 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | RE69289 |
| City: | Calgary |
Four Wheel Drive
SuperCrew Cab
5.5 Ft Box
3.5L V6 Engine
Aluminum Wheels
Tow Hooks
Bluetooth Connection
Cruise Control
2017 Ford F-150 XLT 4x4 SuperCab Styleside 6.5 ft. box
Well-Maintained| Local Okotoks Trade | Navigation System
| Market Price: | $22,995 |
| Megalot Price : | $20,995 |
Listed price does not include GST
Mileage:211,672 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | SK-466A |
| City: | Okotoks |
This 2017 Ford F-150 XLT is a locally owned truck that has been exceptionally well-maintained by its original owner. It shows 212,000 km on the odometer and comes with a history that offers a great opportunity for its next owner. This truck has spent its
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...










